LGBTQ+ športovci boli skutočnými víťazmi olympijských hier v Tokiu

LGBTQ+ športovci prelomili na olympijských hrách v Tokiu v roku 2020 významnú pozíciu. Zúčastnilo sa viac ako 182 súťažiacich Tím LGBTQ , as Outsports daboval skupinu a 56 členov tohto tímu získal 32 olympijských medailí . To je pôsobivé číslo, najmä ak vezmeme do úvahy, že bolo celkovo 56 športovcov na letných olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro .

Kanadský futbalista Quinn sa stal prvým otvorene transatlétom, ktorý súťažil na olympijskej scéne prvá otvorene trans osoba, ktorá vyhrala olympijskú medailu minulý týždeň, keď si ich tím odniesol domov zlato. Toto víťazstvo bolo prvé pre kanadský ženský futbalový tím, ktorý zahŕňal aj queer hráčky Kadeisha Buchanan, Erin McLeod, Kailen Sheridan a Stephanie Labbe.

Olympijskí šampióni! Naozaj sa to stalo?!? Quinn napísala titulok k príspevku na Instagrame.

obsah Instagramu

Tento obsah je možné prezerať aj na stránke it vzniká od.

Gay britský potápač Tom Daley sa zapísal do osobnej histórie s jeho prvá zlatá medaila po 13 rokoch súťaží na olympijských hrách , čím sa stal prvou osobou LGBTQ+, ktorá získala medailu na hrách v roku 2020. Aj on venoval svoju výhru komunite a na tlačovej konferencii povedal, že sa cíti neuveriteľne hrdý na to, že som gay a tiež olympijský víťaz.

Dúfam, že každý mladý LGBT človek tam vonku vidí, že bez ohľadu na to, ako veľmi sa práve teraz cítite, nie ste sami, dodal Daley. Môžete dosiahnuť čokoľvek a je tu veľa vami vybranej rodiny, ktorá je pripravená vás podporiť.

Spojené štáty sa tiež tešili z niekoľkých historických prvenstiev, keď získali zlato na vôbec prvom ženskom basketbalovom podujatí 3x3 na olympijských hrách. Stefanie Dolson, ktorá je otvorene divná, bola po Daleym druhou atlétkou, ktorá vyhrala zlato na tohtoročných hrách, a prvou Američankou, ktorej sa to podarilo, podľa spravodajstva LGBTQ+. PinkNews .

Lesbická boxerka Nesthy Peteciová z Filipín vyhrala súťaž v krajine prvá medaila v ženskom boxe , pričom striebro získala japonská zlatá medailistka Sena Irie. V rozhovore po zápase Petecio povedala, že je hrdá na to, že je súčasťou komunity LGBTQ.

Choďte vpred, bojujte! Toto víťazstvo je aj pre vás, povedala s odkazom na prevažne katolícku populáciu LGBTQ+ v krajine, ktorá čelí intenzívnej represii z Filipín homofóbna vláda .

Aj niekoľko ďalších víťazov medailí LGBTQ+ venovalo svoje výhry queer komunite, a to aj napriek tomu, že Medzinárodný olympijský výbor zarytá opozícia na gestá politického charakteru.

Strelecký pretekár Raven Saunders, ktorá je lesbička, zdvihla ruky do X nad hlavu , kvety v ruke, pri preberaní striebornej medaily. Povedala Vydavateľstvo že gesto predstavovalo priesečník, kde sa stretávajú všetci ľudia, ktorí sú utláčaní. Saundersová si svoje víťazstvo ďalej pripomenula prefíkaným TikTok, ktorý akoby narážal na pokyny MOV, napísal: Zopakujem to, ak si černoch, LGBTQ alebo duševne zápasíš, táto medaila je pre teba, zatiaľ čo synchronizuješ zvuk so zvukom, ktorý hovorí: Nehnevajte sa na to, že ma kurva!

Obsah TikTok

Mnohým LGBTQ+ športovcom však bolo sklamaním zakázané súťažiť. Otvorene queer atletický bežec Sha’Carri Richardson bol diskvalifikovaný z tímu USA za pozitívny test na THC, psychoaktívnu zložku marihuany. Richardson pripisoval jej užívanie, ktoré bolo v štáte Oregon legálne, náhlej smrti svojej biologickej matky, pričom uviedla, že užívala marihuanu, aby sa s týmito správami vyrovnala.

Prekážkarka CeCé Telfer, ktorá je trans žena, bola tiež diskvalifikovaná z tímu USA za nedodržiavanie hladiny hormónov uložil riadiaci orgán World Athletics. Napriek tomu takéto štandardy poškodzujú cisgender ženy. Juhoafrická bežkyňa Caster Semenyaová, ktorá je intersexuálna lesbička, bola fakticky znemožnená súťažiť za to, že odmietla znížiť jej prirodzene sa vyskytujúce hladiny hormónov aby zodpovedali štandardom stanoveným športovými riadiacimi orgánmi.

Zatiaľ čo olympijské hry majú stále čo robiť, aby prijali celé spektrum queer športovcov, mnohé víťazstvá tímu LGBTQ na letných hrách v roku 2020 sa určite zapíšu do historických kníh.